נאפ (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם דורבלומאב (IMFINZI® ;durvalumab)

חברת נאוטקס עורכת בימים אלה מחקר קליני שלב 1b בישראל שמטרתו העיקרית לבחון את הבטיחות של נאפ (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם מעכב בקרה חיסונית (דורבלומאב).

עבור חולים רבים עם גידולים סרטניים גרורתיים, הטיפולים עם מעכבי בקרה חיסונית אינם יעילים כטיפול יחיד  בעיקר בגלל העדר זיהוי של הגידול הסרטני על ידי מערכת החיסון. נאפ, התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגיה של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני (Tumor Targeted Superantigen, TTS), פועלת על ידי קישור של חלק חיידקי לתאי הגידול הסרטני ובכך מגבירה את הזיהוי של הגידול הסרטני על-ידי המערכת החיסונית.  נאפ מפעילה תגובה טבעית אנטי חיידקית שמכוונת כנגד הגידול הסרטני. בניסויים פרה קליניים, נאפדורבלומאב  IMFINZI® ;durvalumab)). למידע נוסף על טכנולוגית TTS ניתן לצפות בוידאו זה.

בניסוי שלב 1b זה, שמבוצע בשיתוף עם חברת התרופות אסטרהזנקה (AstraZeneca), חולים עם גידולים מוצקים נשנים מטופלים בנאפ בשילוב עם מעכב הבקרה החיסונית של אסטרהזנקה, דורבלומאב (IMFINZI®; d הראתה פעילות סינרגיסטית אנטי-סרטנית בשילוב עם urvalumab).

המחקר הקליני מגייס כעת חולים בשלושה מרכזים בישראל:

  • בית חולים שיבא (תל השומר) שברמת גן
  • בית חולים איכילוב (סוראסקי) שבתל אביב
  • בית חולים בלינסון (רבין) שבפתח תקווה

לפרטים נוספים על המחקר הקליני ניתן להכנס לקישור הבא:

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03983954

נאפ (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם דוסטאקסל בסרטן ריאות מסוג תאים שאינם קטנים (NSCLC)

חברת נאוטקס עורכת בימים אלה מחקר קליני שלב 2 בחולים עם NSCLC מתקדם. המטרה העיקרית של המחקר היא הערכת היעילות של נאפ בשילוב עם דוסטאקסל (Taxotere®, טקסוטר®).

נאפ, התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגיה של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני (Tumor Targeted Superantigen, TTS), פועלת על ידי קישור של חלק חיידקי לתאי הגידול הסרטני ובכך מגבירה את הזיהוי של הגידול הסרטני על-ידי המערכת החיסונית. נאפ מפעילה תגובה טבעית אנטי חיידקית שמכוונת כנגד הגידול הסרטני. למידע נוסף על טכנולוגית TTS ניתן לצפות בוידאו זה.

דוסטאקסל הנה תרופה כמותרפית הנמצאת בשימוש נרחב, ומהוה טיפול סטנדרטי בחולים עם סרטן ריאות מסוג NSCLC.

מחקר קודם קטן בפאזה ראשונה כבר הראה את הבטיחות של שילוב נאפ עם דוסטאקסל בחולים עם סרטן ריאות. חולה אחת באותו מחקר הדגימה שרידות ארוכה ויוצאת דופן, אשר לא היתה צפויה אילו היתה מטופלת בדוסטאקסל בלבד. במחקר שלב 2 הנוכחי, נאוטקס ממשיכה לבדוק את השילוב של נאפ עם דוסטאקסל כטיפול בחולים עם NSCLC אשר לא הגיבו או הפסיקו להגיב לטיפול במעכבי בקרה חיסונית.

המחקר הקליני מגייס כעת חולים ברחבי ארה"ב.

לפרטים נוספים על המחקר הקליני ניתן להכנס לקישור הבא:

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04880863