חדשות

ד"ר מיכל שחר – הישראלית שפיתחה תרופה מהפכנית לסרטן

יוני 8, 2022

ראיון ב MAARIV מאת סתיו נמר

בשנים האחרונות נרשמו פיתוחים רבים בתחום הטיפולים לסרטן, אשר משנים את אופן ההתמודדות עם המחלה.
טיפולים ופיתוחים רבים נמצאים בימים אלה בשלבי ניסוי שונים, בהם פיתוחים כחול לבן דוגמת הטכנולוגיה של חברת האימונו-אונקולוגיה הישראלית NeoTX (נאוטקס).

 "הטיפול שלנו מתמקד בעצם בהפעלת המערכת החיסונית נגד הגידול הסרטני", סיפרה בראיון מיוחד ד"ר מיכל שחר, מובילת המחקר, "בעצם, המערכת החיסונית שלנו יכולה לטפל בגידולים רבים, ואנחנו רק עוזרים לה לעשות את העבודה. אחרי שהיא מקבלת את העזרה הזו – היא תוקפת את הגידול ומונעת היווצרות של גרורות בגוף החולים, או חלילה חזרה של הגידול".

 "המטרה שלנו היא למנוע מצב כזה", הדגישה, "התרופה שלנו כוללת חלק חיידקי, שאינו מסוגל להתרבות ונקשר בעצם לתאים הסרטניים, תוך שהוא גורם למערכת החיסון לתקוף אותו – וכך גם את הגידול עצמו. לאחר שהגוף מזהה את החיידק, הוא תוקף אותו, ונכנס בעצם לתוך הגידול הסרטני, תוך זיהוי של התאים הסרטניים בגוף".

במילים אחרות, הפיתוח שלכם בעצם מסמן את הגידול בצורה בולטת ו"שולח" את מערכת החיסון אליו?
"בדיוק. זו מניפולציה למערכת החיסונית של הגוף. אנחנו אומרים לה שקורה פה משהו רע, וכך היא מפסיקה 'לשתף פעולה' עם הגידול, ומתחילה לתקוף אותו".היא ציינה כי ראשית, הם ביצעו ניסויים בעכברים, מהם עולה כי התרופה שלהם, בשיתוף עם טיפול נוסף, "גורמים לזיכרון חיסוני – מצב בו הגוף זוכר את הגידול, ויודע לתקוף אותו במידה ויחזור, ולמעשה למנוע את התפתחותו המחודשת. כעת, אנחנו מבצעים את השלב הראשון בניסוי קליני בישראל".
ד"ר שחר הוסיפה: "במסגרת הניסוי, שמבוצע בשילוב תרופה נוספת של חברת אסטרהזניקה, אנחנו בודקים את ההשפעה על גידולים סרטניים של חולים במצב קשה. מדובר בניסויים ממושכים ומאתגרים במיוחד, שכן גידולים סרטניים יכולים להתפתח בכלל אברי הגוף, והם שונים אחד מהשני במבנה ובמולקולות שמרכיבות אותם. בשלב הזה, משתתפים בניסוי חולים עם גידולים מסוג מסוים בלבד, שיש להם מולקולה ספציפית".

"כרגע – אנחנו אופטימיים וישנם כיוונים מעניינים והצלחות, לצד מחשבה להרחיב את המחקר למדינות נוספות", אמרה, "אבל בכל מקרה, זו רק ההתחלה וניסויים כאלה לוקחים שנים. במקביל, אנחנו עובדים על הפאזה השנייה של הניסוי, ובודקים את המינונים הנדרשים, ובאיזה תדירות יש לתת את התרופה כדי שתהיה יעילה – ועבור איזה גידולים".
היא חשפה כי "במסגרת הפאזה השנייה, ישנו ניסוי בארצות הברית לטיפול בסרטן הריאות, הכולל שילוב של התרופה עם כימותרפיה – דבר בעל פוטנציאל גדול".

 בהמשך הריאיון, ד"ר שחר סיפרה כיצד הגיע לתחום עיסוקה, שגם כיום, מספר הנשים בו נמוך מזה של הגברים, בטח כאשר בוחנים את התארים המתקדמים.
"בתואר ראשון בביולוגיה ובכימיה לומדות יותר סטודנטיות מסטודנטים, אבל בעבר זה לא היה כל כך נפוץ למצוא אותן, בטח כאשר מדובר בתארים מתקדמים", ציינה, "את הדוקטורט סיימתי לפני המון שנים, בתקופה שתחום הביוטק לא היה נפוץ כל כך, אבל מאז שהייתי ילדה קטנה היה לי ברור שאלך למחקר, למרות התלבטויות רבות בהן נתקלתי בדרך.
למשל, כשהמשכתי מתואר שני למסלול של דוקטורט בביוכימיה, התלבטתי בין מסלול של רפואת שיניים (שהיה קל יותר) לבין הדוקטורט בו בחרתי בסופו של דבר, שהיה המסלול הקשה מבין השניים".

למה את חושבת שעדיין ישנו פער בין מספרי הגברים והנשים בתחומים הללו?
"בשנים הראשונות שלי, ולא רק, זכיתי לעבוד עם יזמיות, אך הם לא היו רבות. העובדה שראיתי נשים בתפקידים בכירים, שהובילו פרויקטים, סייעה לי להבין שאפשר להתקדם. אחד ההבדלים בין גברים לנשים, הוא העובדה שהם לא מפחדים להיכשל – בעוד שנשים חוששות, ומחפשות את המקום הנוח יותר, כדי שיוכלו להביא ילדים ולהקים משפחה. וכן, היה לא מעט פחד – אבל עדיין כל שלוש-ארבע שנים עברתי חברה ונכנסתי למשהו אחר לגמרי. צריך לאהוב את האתגר".

החוקרת הבכירה הוסיפה: "את בתי הראשונה ילדתי במהלך לימודי הדוקטורט, ובמעבדה שעבדתי בה בבר אילן היינו רק נשים – למעט אולי גבר אחד שפרץ לזמן קצר – דבר שמראה שיש המון נשים בתחום. עם זאת, הן עדיין 'נעלמות' בשלב מסוים, למרות שעם השנים המצב בפירוש הולך ומשתפר".
היא ציינה עוד כי "כשעובדים עם נשים – צריך לתת להן יותר גמישות ואת היכולת לעבוד מהבית. הן יותר יעילות מגברים ויודעות להסתדר כשהן מוגבלות מבחינת זמנים. ואם הן נכנסות להיריון – אז אפשר להסתדר בלעדיהן במהלך חופשת הלידה. סביבה תומכת תוביל לפריחה שלהן".

ד"ר שחר סיכמה: "אני באמת רואה שינוי בנושא – וכיום ישנן המון נשים יזמיות ומוכשרות בביומד. זה לא פשוט מהמון סיבות, בין היתר כי צריך לדחוף את עצמך, ונשים פחות נוטות לעשות את זה, או לקחת סיכונים".

קרדיט: maariv.co.il

 
 

חברת נאוטקס (NeoTX) מדווחת על מינויו של ד"ר סקוט פילדס למנהל הרפואי הראשי של החברה

ינואר 31, 2022
REHOVOT, Israel

רחובות, 31 בינואר 2022- נאוטקס (NeoTX Therapeutics, Ltd.), חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני, מדווחת היום על מינוי ד"ר סקוט פילדס לתפקיד המנהל הרפואי הראשי של החברה. ד"ר פילדס יחליף את ד"ר מרסל רוזנצוויג אשר יחל לכהן כנשיא החברה. לד"ר פילדס מעל ל-30 שנות ניסיון בפיתוח תרופות קליני ובעברו כיהן כסמנכ"ל בכיר וראש הפיתוח התרופתי האונקולוגי של באייר (Bayer Pharmaceuticals) (OTC: BAYRY).

"סקוט מביא עמו יכולות חזקות של מנהיגות וניהול בתעשייה, ואלו יהיו בעלות ערך רב בפיתוח הקליני ובאסטרטגיות הרישום של התרופות שיפותחו אצלנו. הניסיון הרב של סקוט בפיתוח תרופות אונקולוגיות, עם למעלה מתריסר תרופות שאושרו, מהווה התאמה מצוינת לחזון שלנו", מסר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס.

"אני נרגש להצטרף לנאוטקס בתקופה של צמיחה והתפתחות של החברה", מסר ד"ר סקוט פילדס. "יחד עם צוות ההנהלה המנוסה שלנו, אני מצפה לסייע לחברה להאיץ את פיתוח התרופות שלנו ולהביא טיפולים חדשניים לחולים".

כראש הפיתוח העולמי של האונקולוגיה בחברת באייר, ד"ר פילדס היה אחראי על השלבים המוקדמים והמאוחרים של פיתוח תרופות כולל מספר תרופות אונקולוגיות חדשות לטיפולים ממוקדים, תרופות מבוססות נוגדנים ותרופות אימונו-אונקולוגיות חדשניות. קבוצת החוקרים שבראשה עמד ד"ר פילדס הייתה אחראית לפיתוח ורישום עולמי של דרולוטמיד – הדור הבא של מעכב קולטני אנדרוגנים לטיפול בסרטן הערמונית, ובשיתוף עם חברת Loxo, לפיתוח של לרוטרקטיניב – תרופה לטיפול בגידולים סרטניים עם מוטציה ב- NTRK,. בנוסף, היה אחראי על התפעול של המערך האונקולוגי, ניהול פרויקטים, רגולציה, ביומרקרים, ביוסטטיסטיקה וכתיבה מדעית. לפני כהונתו בבאייר, מילא ד"ר פילדס תפקידים בכירים ב- Vertex Pharmaceuticals , SmithKline Beecham, Amgen, Eisai , ו-Arno Therapeutics, וסייע בהבאה של תרופות רבות לשוק. בנוסף, עסק באונקולוגיה/ המטולוגיה ורפואת השתלות במסגרות אקדמיות. לד"ר פילדס תואר ד"ר ברפואה מהמרכז הרפואי SUNY Downstate בניו יורק, והתמחות ברפואה פנימית, המטולוגיה ואונקולוגיה  במרכז הרפואי של אוניברסיטת קולומביה.

באשר למינוי ד"ר רוזנצוויג הוסיף ד"ר אשר נתן מנכ"ל נאוטקס: "אנו שמחים על כך שמרסל יכהן כנשיא החברה ויוביל את נאוטקס לצמיחה והצלחה. למרסל חלק מרכזי בצמיחת נאוטקס מאז הקמתה, ובתפקידו החדש כנשיא, הוא יסייע להאיץ את התפתחות החברה ולהרחיב שותפויות אסטרטגיות בתעשייה."

"אני מצפה להוביל את קידום נאוטקס כנשיא החברה" מסר ד"ר רוזנצוויג. "בנוסף, כאחד ממייסדי נאוטקס יש לי העונג לקבל את פניו של ד"ר פילדס לצוות ההנהלה שלנו."

למידע נוסף על נאוטקס ניתן לבקר באתר של החברה- www.neotx.com

אודות נאוטקס (NeoTX)

נאוטקס היא חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני שמפתחת טיפולים המפעילים את המערכת החיסונית כנגד גידולים סרטניים על ידי שימוש בטכנולוגיה יחודית של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). טכנולוגית ה- TTS קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי סרטן וגורמת להפעלה של תאים ספציפיים של מערכת החיסון מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונת אותם לתוך הגידול כדי ליצור תגובה אנטי סרטנית יעילה. המולקולה המובילה של חברת נאוטקס מטכנולוגית TTS, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (NAP), נמצאת כעת במחקרים קליניים לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים.

בימים אלה נאוטקס ממשיכה לגייס חולים למחקר קליני שלב 1b של NAP עם דורבלומאב (NCT03983954) בשלושה בתי חולים בישראל: איכילוב, רבין ושיבא. פרטים נוספים על המחקר הקליני בישראל ניתן למצוא באתר הבא:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03983954 

 

איש קשר – תקשורת:

אבירם עוזי
גלברט כהנא
aviram@gk-biz.com
052-5329103

איש קשר – משקיעים:

Robert Harow, CFOO
NeoTX Therapeutics Ltd
robert@neotx.com
03-9125853  שלוחה 204

ד"ר מיכל שחר – ראיון לתוכנית הרדיו "שלושה שיודעים" עם דודו ארז על טכנולוגית ה- TTS

נובמבר 8, 2021

ד"ר מיכל שחר, סמנכ"ל מו"פ ומנהלת טכנולוגיות ראשית של נאוטקס, בראיון לתוכנית הרדיו "שלושה שיודעים" ב-"כאן תרבות" עם דודו ארז, על טכנולוגית ה- TTS וההגעה לשלב השני של הניסויים הקליניים.

לשמיעת הראיון:

ד"ר מיכל שחר – ראיון לפודקאסט "מה שקורה מחר" עם רמי שני על טכנולוגית ה- TTS

נובמבר 3, 2021

ד"ר מיכל שחר, סמנכ"ל מו"פ ומנהלת טכנולוגיות ראשית של נאוטקס, בראיון לפודקאסט "מה שקורה מחר" ב-"גלי צה"ל" עם רמי שני, על טכנולוגית ה- TTS וההגעה לשלב השני של הניסויים הקליניים.

לשמיעת הראיון:

https://glz.co.il
/גלצ/תוכניות/מה-שקורה-מחר/מה-שקורה-מחר-167

 

חברת נאוטקס (NeoTX) מודיעה על התחלת טיפול בחולה הראשון בניסוי קליני שלב 2a ב-Naptumomab Estafenatox נאפטומומאב אסטאפנטוקס (NAP), התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגיה של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני (TTS), בשילוב עם דוסטאקסל (docetaxel) לחולים עם סרטן ריאה מתקדם מסוג תאים שאינם קטנים (NSCLC)

אוקטובר 20, 2021
REHOVOT, Israel

רחובות,20 באוקטובר 2021 – נאוטקס (NeoTX Therapeutics, Ltd), חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני, מדווחת היום על התחלת טיפול בחולה הראשון  בארה"ב בניסוי קליני שלב 2a עם נאפטומומאב אסטאפנטוקס (NAP – naptumomab  estafenatox) , התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגיה של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני (Tumor Targeted Superantigen, TTS), בשילוב עם דוסטאקסל (docetaxel) לחולים עם סרטן ריאה מתקדם מסוג תאים שאינם קטנים (NSCLC).

"התחלת הניסוי הקליני שלב 2 מהווה צעד מאוד חשוב בהתקדמות בפיתוח הקליני של NAP", אמר ד"ר אשר נתן מנכ"ל חברת נאוטקס. "המחקר הקליני מבוסס על תוצאות מבטיחות שנראו במחקר קליני שלב 1. סרטן ריאה מסוג תאים שאינם קטנים (Non-small cell lung cancer, NSCLC) הוא אחד מהגידולים הסרטניים הקטלניים ביותר, ואנו מצפים להמשיך ולבחון את NAP במסגרת ניסוי קליני זה."

המחקר הקליני שלב 2a, בתווית גלויה (open label) המתנהל בארה"ב, ייבחן את השילוב של NAP עם דוסטאקסל (docetaxel) בחולים עם NSCLC מתקדם או גרורתי שטופלו בעבר עם מעכבי בקרה חיסונית. היעד הראשי של המחקר הוא שיעור התגובה האובייקטיבי (ירידה או היעלמות של הגידול על פי סריקה רדיוגרפית) שימדד לפי קריטריונים של RECIST 1.1. יעדים נוספים שיבחנו במחקר הם בטיחות, זמן ומשך התגובה, משך הזמן ללא התקדמות המחלה (progression free survival), שרידות (overall survival) ורמות מרקרים שונים שמעידים על הימצאות התרופה והפעילות שלה במטופל. פרטים נוספים על המחקר הקליני בארה"ב ניתן למצוא באתר הבא:

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04880863

 

אודות נאוטקס (NeoTX)

נאוטקס היא חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני שמפתחת טיפולים המפעילים את המערכת החיסונית כנגד גידולים סרטניים על ידי שימוש בטכנולוגיה יחודית של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). טכנולוגית ה- TTS קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי סרטן וגורמת להפעלה של תאים ספציפיים של מערכת החיסון מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונת אותם לתוך הגידול כדי ליצור תגובה אנטי סרטנית יעילה. המולקולה המובילה של חברת נאוטקס מטכנולוגית TTS, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (NAP), נמצאת כעת במחקרים קליניים לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים.

בימים אלה נאוטקס ממשיכה לגייס חולים למחקר קליני שלב 1b של NAP עם דורבלומאב ((NCT03983954 בשלושה בתי חולים בישראל: איכילוב, רבין ושיבא. פרטים נוספים על המחקר הקליני בישראל ניתן למצוא באתר הבא: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03983954

למידע נוסף על נאוטקס ניתן לבקר באתר של החברה- www.neotx.com

 

איש קשר – תקשורת:

אבירם עוזי
גלברט כהנא
aviram@gk-biz.com
052-5329103

 

איש קשר – משקיעים:

Robert Harow, CFOO
NeoTX Therapeutics Ltd
robert@neotx.com

 

חברת נאוטקס (NeoTX) מארחת סמינר מקוון של מוביל דעה על הדרכים להתגבר על העמידות למעכבי בקרה חיסונית (checkpoint inhibitor)

יולי 7, 2021
REHOVOT, Israel

רחובות, 7 ביולי 2021נאוטקס (NeoTX Therapeutics), חברת אימונואונקולוגיה בשלב הקליני, הודיעה היום שהיא תארח סמינר מקוון של מוביל דעה על הדרכים להתגבר על העמידות למעכבי בקרה חיסונית (checkpoint inhibitor) ביום רביעי, 14 ביולי, 2021 בשעה 17:00 שעון ישראל; 10:00 שעון ארה"ב.

 

בסמינר המקוון יציג ד"ר מריו שנול (Mario Sznol, MD), מוביל דעה ממרכז ייל לסרטן, מצגת שתדון בחידושים בתחום מעכבי הבקרה החיסונית באימונואונקלוגיה. בנוסף, הנהלת נאוטקס תתן עדכון על נאפטומומאב אסטאפנטוקס (נאפ, naptumomab estafenatox), התרופה המובילה שלה מטכנולוגית סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). נאפ נבדקת כיום בשילוב עם כימותרפיה, מעכבי בקרה חיסונית ועם טיפולי CAR T. לאחר המצגות, ד"ר שנול והנהלת נאוטקס יהיו זמינים לענות על שאלות המשתתפים.

 

כדי להרשם לסמינר המקוון נא להכנס לקישור הזה.

 

ד"ר מריו שנול הוא פרופ' לרפואה פנימית, ראש קבוצת המחקר של סרטן העור והכליה ומוביל שותף של התוכנית לאימנולוגיה של סרטן במרכז הסרטן של ייל, ניו הייבן שבקונטיקט, ארה"ב. ד"ר שנול סיים את לימודיו באוניבסיטת רייס ובמכללת ביילור לרפואה (BCM) שביוסטון טקסס, ארה"ב. הוא התמחה ברפואה פנימית ב- BCM וסיים התמחות באונקולוגיה במחלקה למחלות ניאופלסטיות בבית החולים הר סיני (מאונט סיני) שבניו יורק, ארה"ב. הוא עבד במשך שתים עשרה השנים הבאות בחטיבת הערכת חומרים ביולוגים (BES) תחת ענף חקר התרופות (IDB) שבמכון הלאומי לסרטן (National Cancer Institute; NCI), וכיהן כראש ה- BES משנת 1994 ועד 1999. משנת 1999 ועד 2004, הוא שימש כסמנכ"ל פיתוח קליני ומנכ"ל של ויון פארמאצוטיקלס  (Vion Pharmaceuticals)  בניו היבן שבקונטיקט, ארה"ב והצטרף לפקולטה של ייל (Yale) ב-2004. ד"ר שנול כיהן בעבר כנשיא האגודה לאימונתרפיה של סרטן. תחומי העיסוק העיקריים של ד"ר שנול כוללים פיתוח תרופות, ניסויים קליניים באימונתרפיה וטיפולים בגידולים מתקדמים של סרטן עור וכליה.

 

אודות
נאוטקס (
NeoTX)

נאוטקס היא חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני שמפתחת טיפולים המפעילים את המערכת החיסונית כנגד גידולים סרטניים על ידי שימוש בטכנולוגיה יחודית של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). טכנולוגית ה- TTS קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי סרטן וגורמת להפעלה של תאים ספציפיים של מערכת החיסון מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונת אותם לתוך הגידול כדי ליצור תגובה אנטי סרטנית יעילה. המולקולה המובילה של חברת נאוטקס מטכנולוגית TTS, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (נאפ), נמצאת כעת במחקרים קליניים לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים.

בימים אלה נאוטקס ממשיכה לגייס חולים למחקר קליני שלב 1b של נאפ עם דורבלומאב ((NCT03983954 בארבעה בתי חולים בישראל: איכילוב, רבין, רמב"ם ושיבא. פרטים נוספים על המחקר הקליני בישראל ניתן למצוא באתר הבא: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03983954

למידע נוסף על נאוטקס ניתן לבקר באתר של החברה- www.neotx.com

אשת קשר למדיה:

Cait Williamson, Ph.D.
LifeSci Public Relations

(646) 751-4366

cait@lifescipublicrelations.com

חברת נאוטקס (NeoTX) מודיעה על קבלת האישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ל- IND לביצוע מחקר קליני פאזה שניה עם נאפטומומאב אסטאפנטוקס (נאפ, naptumomab estafenatox), התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגיה של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני (Tumor Targeted Superantigen)

אפריל 19, 2021
REHOVOT, Israel

רחובות,
19 באפריל 2021- נאוטקס (NeoTX Therapeutics, Ltd.), חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני, הודיעה היום שקיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לבקשה לתרופה ניסויית חדשה (IND) עבור נאפטומומאב אסטאפנטוקס (נאפ, naptumomab estafenatox). נאוטקס מפתחת טיפולים המפעילים את המערכת החיסונית כנגד גידולים סרטניים על ידי שימוש בטכנולוגיה יחודית של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). נאפ, התרופה המובילה של נאוטקס בטכנולוגית TTS, קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי סרטן וגורמת להפעלה ממוקדת של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני.  הטיפול עם נאפ הראה תוצאות ראשוניות של בטיחות ופעילות במחקרים קליניים בשלב מוקדם כנגד גידולים סרטניים מוצקים. 

 

"אישור זה של ה- FDA הוא ציון דרך מרגש לנאוטקס", אמר ד"ר אשר נתן מנכ"ל חברת נאוטקס. "מחקרים פרה-קליניים ומחקרים קליניים מוקדמים הראו כי לנאפ יש את הפונציאל לשילוב עם טיפולים אחרים. סרטן ריאה מסוג תאים שאינם קטנים (Non-small cell lung cancer, NSCLC) הוא אחד מהגידולים הסרטניים הקטלניים ביותר ואנחנו מצפים לבחון את נאפ במחקר קליני בשילוב עם כימותרפיה כאופציה טיפולית חדשה ל- NSCLC לאחר כישלון של טיפולים סטנדרטים הקיימים היום."

 

המחקר הקליני שלב 2a, ללא סמיות (open label ), יבחן את השילוב של נאפ עם דוסטאקסל (docetaxel) ב-35 חולים עם NSCLC מתקדם או גרורתי שטופלו בעבר עם מעכבי בקרה חיסונית.  היעד הראשי של המחקר הוא שיעור התגובה האובייקטיבי (ירידה או העלמות של הגידול על פי סריקה רדיוגרפית) שימדד לפי קריטריונים של RECIST 1.1. יעדים נוספים שיבחנו במחקר הם בטיחות, זמן ומשך התגובה, משך הזמן ללא התקדמות המחלה (progression free survival), שרידות (overall survival) ורמות מרקרים שונים שמעידים על המצאות התרופה והפעילות שלה במטופל.

אודות
נאוטקס (
NeoTX)

נאוטקס היא חברת אימונו-אונקולוגיה בשלב הקליני שמפתחת טיפולים המפעילים את המערכת החיסונית כנגד גידולים סרטניים על ידי שימוש בטכנולוגיה יחודית של סופראנטיגן המכוון לגידול סרטני ( Tumor Targeted Superantigen, TTS). טכנולוגית ה- TTS קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי סרטן וגורמת להפעלה של תאים ספציפיים של מערכת החיסון מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונת אותם לתוך הגידול כדי ליצור תגובה אנטי סרטנית יעילה. המולקולה המובילה של חברת נאוטקס מטכנולוגית TTS, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (נאפ), נמצאת כעת במחקרים קליניים לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים.

בימים אלה נאוטקס ממשיכה לגייס חולים למחקר קליני שלב 1b של נאפ עם דורבלומאב ((NCT03983954 בארבעה בתי חולים בישראל: איכילוב, רבין, רמב"ם ושיבא. פרטים נוספים על המחקר הקליני בישראל ניתן למצוא באתר הבא: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03983954

למידע נוסף על נאוטקס ניתן לבקר באתר של החברה- www.neotx.com

אשת קשר למדיה:

Cait Williamson, Ph.D.
LifeSci Public Relations

(646) 751-4366

cait@lifescipublicrelations.com

ד"ר מיכל שחר – פודקאסט

מרץ 25, 2021

ד"ר מיכל שחר,
סמנכ"ל מו"פ ומנהלת טכנולוגיות ראשית של נאוטקס משוחחת עם פרופסור תמר הרמן ופרופסור יורם קלמן על תעשיית החיסונים בכלל ופיתוח החיסון ל-
COVID 19 בפרט, בפודקאסט אדרבא. פודקאסט אדרבא, שיתוף פעולה של האוניברסיטה הפתוחה וגלי צה"ל, משודר בגלי צה"ל ומפורסם באתרים נוספים.

לשמיעת הפודקאסט
באתר גלי צה"ל:
https://bit.ly/3vZS3iG

לשמיעת הפודקאסט ב- spotify: https://spoti.fi/3lOaa6x

חברת נאוטקס (NeoTX) תציג בכנס הקיץ הוירטואלי לחברות פרטיות של LifeSci Partners

אוגוסט 4, 2020

רחובות, 3 באוגוסט 2020 –נאוטקס (NeoTX Therapeutics), חברת ביוטכנולוגיה בשלב הקליני המפתחת טכנולוגיה להפעלה סלקטיבית של תאי ה- T (STR) לטיפול בגידולים סרטניים, הודיעה היום שתשתתף בכנס הקיץ הוירטואלי לחברות פרטיות של LifeSci Partners שיערך ב- 4-5 באוגוסט 2020. אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס, יתן סקירה מעודכנת על חברת נאוטקס לקהל הרחב וביניהם משקיעים פוטנציאלים ושותפים אסטרטגים. המצגת תכלול אבני דרך אחרונים ועתידיים של החברה ועדכון על התוכנית הקלינית של התרופה המובילה של החברה, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap), שנבדקת היום במחקר קליני פאזה 1b לטיפול בגידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים בשילוב עם מעכב בקרה חיסונית (checkpoint inhibitor) IMFINZI® (דורבלומאב) של חברת אסטרה-זנקה (NYSE: AZN).

 

פרטי המצגת:

תאריך:       יום רביעי, 5 באוגוסט, 2020

זמן:            09:30 שעון ארה"ב; 16:30 שעון ישראל

להרשמה:  הרשם כאן

 

אודות כנס הקיץ הוירטואלי לחברות פרטיות של  LifeSci Partners

LifeSci Partners מארחת את כנס הקיץ הוירטואלי לחברות פרטיות ב- 4-5 באוגוסט 2020. בכנס יציגו יותר מ-130 מנהלים בכירים של חברות פרטיות בתחום הבריאות, פיתוח תרופות ומכשור רפואי, והוא יכלול דיונים של פאנל של בכירים מהתעשיה, קרנות הון סיכון ומשקיעים. הפורמט יכלול מצגות של 25 דקות לכל חברה וזמן מוקצב נוסף לשאלות ותשובות. 

 

אודות NeoTX:

נאוטקס היא חברת ביוטכנולוגיה בשלב הקליני המפתחת טכנולוגיה להפעלה סלקטיבית של תאי ה- T (STR) לטיפול אימונותרפי אנטי-סרטני ממוקד. טכנולוגית ה- STR קושרת חלק חיידקי מהונדס גנטית לתאי הגידול הסרטני בזמן שהיא מפעילה את תאי המערכת החיסונית הרחק מהסביבה המדכאת של הגידול הסרטני ובכך גורמת לתגובה אנטי חיידקית-סרטנית יעילה. התרופה המובילה של נאוטקס מטכנולוגית STR, נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap), נמצאת כיום בניסוי קליני כנגד גידולים ממאירים מוצקים מתקדמים. למידע נוסף ניתן לבקר באתר של החברה-    www.NeoTX.com

 

 

 

Media Contact:
Cait Williamson, Ph.D.
LifeSci Communications
(646) 751-4366

cait@lifescicomms.com

 

חברת הביוטק נאוטקס מגייסת 45 מיליון דולר

פברואר 29, 2020

נאוטקס , חברת ביוטק בשלב הקליני המפתחת טכנולוגיה  לטיפול בגידולים סרטניים, הודיעה היום כי השלימה גיוס הון, סדרה C, בהיקף של כ-45 מיליון דולר. עם השלמת הסבב הצטרפו לדירקטוריון החברה היו"ר לשעבר של קבוצת בלקסטון, ג'יי טומילסון היל, יו"ר NDFOS Co. Ltd. פול מרטינלי וחתן פרס נובל ד"ר רוג'ר קורנברג, המנהל המדעי הראשי של נאוטקס. עד היום גייסה נאוטקס מעל לכ- 60 מיליון דולר. החברה מתכננת להשתמש בהון שגוייס בסבב הנוכחי להמשך פיתוח טכנולוגית ה- STR לטיפול בגידולים סרטניים מוצקים מתקדמים וגרורתיים, כמו גם לרכישה של טכנולוגיות חדשות.

"מטרת הגיוס הנוכחי הינה השלמת השלב הראשון של ניסוי שלב 1b שבו נבדקים מינונים עולים של נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם דורבלומאב (durvalumab) ולהמשיך בפיתוח טכנולוגית STR שלנו" מסר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס.

"טכנולוגית STR מנצלת את התגובה החיסונית האנטי בקטריאלית הטבעית של הגוף כדי להפעיל באופן סלקטיבי תאי-T של מערכת החיסון כנגד הגידול הסרטני. אנו מאמינים שלטכנולוגיה זו יש פוטנציאל יישומי לטיפול במגוון גידולים מוצקים ובשילוב עם תכשירים אימונותרפיים נוספים. מטרת החברה להתקדם במחקר הקליני של Nap ולהמשיך לפתח את הטכנולוגיה שלנו על מנת לספק אפשרויות טיפול חדשות עבור חולי סרטן."

השלב הראשון של המחקר הקליני שלב 1b עם מינונים עולים של Nap (NCT03983954) התחיל באוקטובר 2019 וממשיך לגייס חולים עם גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים בשלושה בתי חולים בישראל, תל השומר, איכילוב ורמב"ם. החולים המשתתפים במחקר מטופלים בשילוב של Nap ומעכב בקרה חיסונית (checkpoint inhibitor) IMFINZI® (דורבלומאב) של חברת אסטרה-זנקה (NYSE: AZN). המטרה היא לקבוע את המינון המרבי הנסבל של השילוב התרופתי לקראת הרחבת המחקר הקליני בישראל ובארה"ב.

קרדיט: https://www.hon.co.il/

חברת הביוטק בתחום הסרטן NeoTX גייסה כבר 60 מיליון דולר ונחשפת לתקשורת

פברואר 20, 2020

חברת הביוטק הישראלית-אמריקאית NeoTX, שנמצאת בשלב I של הניסויים בתחום הטיפול בסרטן, הודיעה היום (ה') על גיוס של 45 מיליון דולר. עד היום, כולל הגיוס הנוכחי, החברה גייסה 60 מיליון דולר, וכעת היא יוצאת לאור לראשונה.

החברה הוקמה על-ידי ד"ר אשר נתן, ישראלי יליד ארה"ב, שייסד בעבר שתי חברות ביוטק – Intelligene ו-EvoRX, שחתמה על הסכם שת"פ עם חברת התרופות הגדולה אסטרהזנקה  

. כמו כן כיהן נתן כמנהל בקרן Parmount Biocapital של המשקיעים האמריקאים לינדזי רוזנוולד ומייקל וייס (היום ב-Fortress bio) וייסד וניהל את קרן Zoticon Bioventures.ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס / צילום: ארז עוזיר 
ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס / צילום: ארז עוזיר

"הקמתי את NeoTX מתוך המחשבה שניתן להקים גם בישראל חברת ביוטק באופן דומה לזה שבו מקימים את החברות בארה"ב, ותוך שימוש בקשרים שלי עם השוק האמריקאי, ובכך לחזק את סיכויי ההצלחה שלה", אומר נתן. בין הקשרים האלה ניתן למצוא למשל את פרופ' רוג'ר קרונברג, זוכה פרס נובל בכימיה ל-2006, המשמש כמדען הראשי של NeoTX, לאחר שהיה השותף של נתן להקמה של EvoRX. מדען בכיר נוסף המעורב בחברה הוא ד"ר מרסל רוזנצווייג, מבכירי תחום הסרטן בחברת התרופות BMS, והוא בעצם מנהל את פעילות החברה בארה"ב, בעוד מרכז המו"פ נמצא בארץ.

רק לאחר שגובש הצוות חיפשה החברה את הטכנולוגיה ברחבי העולם, ומצאה אותה אצל חברה בשם Active Biotech משבדיה, שפיתחה את המוצר לטיפול בסרטן הכליות. לדברי ד"ר מיכל שחר, סמנכ"ל המו"פ של החברה (שהגיעה מחברת פיתוח התרופות לסרטן Efranat), "אקטיב פיתחו את התרופה כמונו-תרפיה, כלומר כתרופה הפועלת בפני עצמה, ואילו אנחנו ראינו שהיא יכולה להיות בעלת פוטנציאל יוצא דופן דווקא בשילוב עם כימותרפיה, שרק החלה להתבסס כטיפול המשמעותי שהיא היום ב-2015, אז הקמנו את החברה".ד"ר מיכל שחר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח בחברת נאוטקס / צילום: ארז עוזיר 
ד"ר מיכל שחר, סמנכ"ל מחקר ופיתוח בחברת נאוטקס / צילום: ארז עוזיר

איך פועלת התרופה? מדובר בחלבון שבטבע הוא חלק מחיידק. לכן הוא מאוד מועיל בעירור מערכת החיסון, שבעצם התפתחה כדי לפעול נגד חיידקים. התרופה ניתנת בעירוי והחלבון נמשך לקולטן הנמצא בכמות גדולה במיוחד בתאי סרטן, קולטן 5T4. החלבון החיידקי גם מושך את תאי מערכת החיסון לגידול, וגם גורם להם להתרבות. אם באותו זמן מוצר האימונותרפיה מחזק את פעילות מערכת החיסון כלפי הסרטן, הרי שהשילוב יכול לגרום לפעולה חריפה במיוחד באתר הגידול. "אקטיב השקיעו 220 מיליון דולר במוצר. הם התחילו עם מולקולות יותר רעילות, פחות יעילות, ולאט לאט התכנסו למוצר הקיים, אך אנחנו שיפרנו אותו עוד יותר", אומרת שחר. אקטיב קיבלה מקדמה עבור הזכויות ותקבל גם תשלומי אבני דרך ותמלוגים.

לחברה שיתוף פעולה עם חברת אסטרהזנקה (שעימה שיתף נתן פעולה בעבר), אשר מספקת ל-NeoTX את התרופה האימונותרפית שלה לצורך הניסוי ללא תשלום, הסכם שחוסך לחברה מיליוני דולרים בעלות התרופה, וגם מעיד על הפוטנציאל שרואה אסטרהזנקה במוצר.

נתן מציין כי הפעילות של החברה בישראל לא התקבלה כמובנת מאליה בתחילת הדרך. "קיבלנו כסף מאחד האנשים העשירים בעולם, במקרה אדם יהודי, שאמר לנו לא לעשות את הניסויים הקליניים שלנו בישראל, או לפחות, לא רק בישראל. אנחנו האמנו שבישראל נמצאים הרופאים הכי טובים ומערך הניסויים הקליניים כאן מצוין". כאשר החברה נכנסה בסופו של דבר לניסוי שלב I, "אסטרהזנקה אמרו שהוא תוכנן והוצא לפועל בצורה מוצלחת ביותר. אני חושב שהצלחנו להצדיק את ההחלטה שלנו לעשות את הניסוי בישראל". תוצאות הניסוי צפויות להתפרסם עד סוף השנה.

שחר מציינת כי אם הגישה של שימוש ברכיב החיידקי תתגלה כיעילה כפי שצופה החברה, אפשר יהיה לחבר את אותו חלבון חיידקי לנוגדנים לקולטנים נוספים, וכך להשתמש באותה גישה לטיפול בסוגים רבים יותר של סרטן. לחברה פטנטים על כל טווח המוצרים הללו.

קרדיט: www.globes.co.il

נאוטקס מתחילה טיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן

אוקטובר 30, 2019

התחלת הניסוי הקליני הוא ציון דרך בשיתוף הפעולה בין נאוטקס וחברת אסטרה-זנקה בבדיקת השילוב של שתי תרופות לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי

חברת נאוטקס הודיעה היום על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני שלב 1b עם התרופה "נאפ" (naptumomabestafenatox), בשילוב עם דורבלומאב, מעכב הבקרה החיסונית של אסטרה-זנקה (Nasdaq:AZN) לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי.

במחקר זה יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של "נאפ" כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2.

"התחלת הטיפול בחולה הראשון בניסוי הקליני שלב 1b מהווה ציון דרך משמעותי עבור נאוטקס. זאת התרופה הראשונה בשלב הקליני מקבוצת התרופות שאנחנו מפתחים (אשר גורמים להפעלה סלקטיבית של תאי ה-T של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני ", אמר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס.

"במחקרים קליניים קודמים נצפתה סבילות טובה לטיפול עם Nap, וניסויים קדם קליניים שנעשו בישראל על ידי צוות המחקר והפיתוח של נאוטקס תומכים ביכולת של התרופה לפעול כנגד גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים, במיוחד בשילוב עם מעכבי הבקרה החיסונית (checkpoint inhibitors). אנחנו מצפים להביא את הטיפול הזה לחולים הסובלים מגידולים סרטניים שעד כה לא הגיבו לטיפול במעכבי בקרה חיסונית".

הניסוי הקליני הרב מרכזי שלב b1 יגייס חולים עם גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים. החולים יטופלו בשילוב של Nap ו- דורבלומאב.

הטכנולוגיה של נאוטקס היא טכנולוגיה המנצלת את התגובה החיסונית האנטי בקטריאלית הטבעית של הגוף כדי להפעיל באופן סלקטיבי תאי T של מערכת החיסון כנגד הגידול הסרטני. לטכנולוגיה זו יתרונות ייחודיים בתחום של הפעלה של תאי ה- T כנגד גידולים סרטניים. התרופות שמפותחות על בסיס הטכנולוגיה הזאת גורמות להפעלה סלקטיבית של תאי T מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונות את תאי ה- T לתקוף ולהרוג את התאים הסרטניים.

אסטרה זנקה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות מרשם וציוד רפואי. לחברה תרופות לבעיות במערכת העיכול, תרופות נוירולוגיות ואונקולוגיות, ותרופות לבעיות במערכת הלב וכלי הדם. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 124 מיליארד דולר.

קרדיט: news.xoox.co.il

חברת נאוטקס מודיעה על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן

אוקטובר 30, 2019

זהו מחקר שלב 1b שבו יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של Nap כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2

התחלת הניסוי הקליני הוא ציון דרך בשיתוף הפעולה בין נאוטקס ואסטרה-זנקה (AstraZeneca) בבדיקת השילוב של Nap ו-דורבלומאב לטיפול בגידולים ממאירים מוצקי ם בשלב מתקדם או גרורתי
חברת נאוטקס (NeoTX Therapeutics, Ltd.) הודיעה היום על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני שלב 1b עם התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם מעכב הבקרה החיסונית (מעכב PD-L1) של אסטרה-זנקה דורבלומאב IMFINZI® (durvalumab) לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי. במחקר זה יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של Nap כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2.

"התחלת הטיפול בחולה הראשון בניסוי הקליני שלב 1b מהווה ציון דרך משמעותי עבור נאוטקס. זאת התרופה הראשונה בשלב הקליני מקבוצת התרופות שאנחנו מפתחים (STR) אשר גורמים להפעלה סלקטיבית של תאי ה- T של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני ", אמר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס. "במחקרים קליניים קודמים נצפתה סבילות טובה לטיפול עם Nap, וניסויים קדם קליניים שנעשו בישראל על ידי צוות המחקר והפיתוח של נאוטקס תומכים ביכולת של התרופה לפעול כנגד גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים, במיוחד בשילוב עם מעכבי הבקרה החיסונית (checkpoint inhibitors). אנחנו מצפים להביא את הטיפול הזה לחולים הסובלים מגידולים סרטניים שעד כה לא הגיבו לטיפול במעכבי בקרה חיסונית (מעכבי PD-1 או PD-L1) ".

הניסוי הקליני הרב מרכזי שלב 1b (NCT03983954) יגייס חולים עם גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים. החולים יטופלו בשילוב של Nap ו- דורבלומאב.

אודות STR
STR (Selective T Cell Redirection) זאת טכנולוגיה המנצלת את התגובה החיסונית האנטי בקטריאלית הטבעית של הגוף כדי להפעיל באופן סלקטיבי תאי T של מערכת החיסון כנגד הגידול הסרטני. לטכנולוגיה זו יתרונות ייחודיים בתחום של הפעלה של תאי ה- T כנגד גידולים סרטניים. התרופות שמפותחות על בסיס הטכנולוגיה הזאת גורמות להפעלה סלקטיבית של תאי T מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונות את תאי ה- T לתקוף ולהרוג את התאים הסרטניים.

אודות נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox)

נאפטומומאב אסטאפנטוקס (Nap) היא התרופה המובילה בטכנולוגית ה-STR של חברת נאוטקס. תרופה זאת נקשרת לאנטיגן 5T4 שנמצא בגידולים רבים.

נאוטקס רכשה את הרישיון לפיתוח ושיווק של התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס מ-Active Biotech ב-2016. Active Biotech AB (publ) היא חברת ביוטק שמתמקדת במחלות עצבים ניווניות ודלקתיות ובסרטן. למידע נוסף, ניתן לבקר באתר www.activebiotech.com.

אודות דורבלומאב (Durvalumab)
דורבלומאב (אימפינזי® ; (IMFINZI® הוא נוגדן חד-שבטי הומני שנקשר ל-PD-L1 וחוסם את הקישור של PD-L1 עם PD-1 ו-CD80. נוגדן זה משחרר את העיכוב של התגובה החיסונית כנגד הגידול הסרטני.
אימפינזי מאושר לסרטן ריאות של תאים שאינם קטנים ((NSCLC שלב III שלא ניתן לניתוח ביותר מ-50 מדינות כולל ארה"ב, באיחוד האירופי וביפן על סמך הניסוי PACIFIC שלב 3. אימפינזי גם מאושר בעשר מדינות, כולל ארה"ב לחולים עם סרטן שלפוחית השתן מתקדם שטופלו בעבר.

כחלק מתוכנית פיתוח רחבה, אימפינזי גם נבדק כטיפול יחיד ובשילוב עם tremelimumab, נוגדן חד שבטי נגד CTLA-4, כטיפול לחולים עם NSCLC, סרטן ריאות של תאים שאינם קטנים, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הראש והצוואר, סרטן הכבד, סרטן דרכי המרה וגידולים ממאירים מוצקים אחרים.

אודות נאוטקס (NeoTX)
NeoTX Therapeutics Ltd. היא חברת ביו-פארמה בשלב הקליני שעוסקת בפיתוח טיפולים פוטנציאליים מבטיחים בתחום האימונו- אונקולוגיה (www.NeoTX.com).

קרדיט: http://www.talniri.co.il

נאוטקס תתחיל טיפול בחולה ראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן

אוקטובר 30, 2019

חברת הביו-פארמה נאוטקס (NeoTX) הודיעה היום על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן. הטיפול יתבצע עם התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם דורבלומאב (durvalumab). הניסוי מתקיים בשיתוף פעולה עם חברת התרופות הבינלאומית אסטרה-זנקה (AstraZeneca).

לדברי החברה, "המערכת החיסונית לא יודעת להרוג את הגידול כמו שהיא הורגת חיידקים. לכן, אנחנו רוצים לצבוע את הגידול עם חיידק כדי שהמערכת החיסונית תדע להרוג אותו באופן טבעי". 

החברה, הודיע היום, על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני שלב 1b עם התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם מעכב הבקרה החיסונית (מעכב PD-L1) של אסטרה-זנקה דורבלומאב IMFINZI® (durvalumab). לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי. במחקר זה יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של Nap כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2. בתוך כך, הניסוי יתקיים בארץ ולצורך כך החברה מגייסת חולים.

ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס :"התחלת הטיפול בחולה הראשון בניסוי הקליני שלב 1b מהווה ציון דרך משמעותי עבור נאוטקס. זאת התרופה הראשונה בשלב הקליני מקבוצת התרופות שאנחנו מפתחים (STR) אשר גורמים להפעלה סלקטיבית של תאי ה-T של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני.

"במחקרים קליניים קודמים נצפתה סבילות טובה לטיפול עם Nap, וניסויים קדם קליניים שנעשו בישראל על ידי צוות המחקר והפיתוח של נאוטקס תומכים ביכולת של התרופה לפעול כנגד גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים, במיוחד בשילוב עם מעכבי הבקרה החיסונית (checkpoint inhibitors). אנחנו מצפים להביא את הטיפול הזה לחולים הסובלים מגידולים סרטניים שעד כה לא הגיבו לטיפול במעכבי בקרה חיסונית (מעכבי PD-1 או PD-L1)".

קרדיט: https://www.bizportal.co.il/

חברת נאוטקס (NeoTX) מודיעה על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני בחולי סרטן עם התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם דורבלומאב (durvalumab)

אוקטובר 28, 2019

זהו מחקר שלב 1b שבו יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של  Nap כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2

התחלת הניסוי הקליני הוא ציון דרך בשיתוף הפעולה בין נאוטקס ואסטרה-זנקה (AstraZeneca) בבדיקת השילוב של Nap ו-דורבלומאב לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי

רחובות, 28 באוקטובר 2019, (GLOBE NEWSWIRE):

חברת נאוטקס (NeoTX Therapeutics, Ltd.) הודיעה היום על תחילת הטיפול בחולה הראשון  במסגרת מחקר קליני שלב  1b עם התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox, Nap) בשילוב עם מעכב הבקרה החיסונית (מעכב PD-L1) של אסטרה-זנקה דורבלומאב IMFINZI® (durvalumab) לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי. במחקר זה יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של  Nap כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2.

"התחלת הטיפול בחולה הראשון בניסוי הקליני שלב 1b מהווה ציון דרך משמעותי עבור נאוטקס. זאת התרופה הראשונה בשלב הקליני מקבוצת התרופות שאנחנו מפתחים (STR) אשר גורמים להפעלה סלקטיבית של תאי ה- T של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני ", אמר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס. "במחקרים קליניים קודמים נצפתה סבילות טובה לטיפול עם Nap, וניסויים קדם קליניים  שנעשו בישראל על ידי צוות המחקר והפיתוח של נאוטקס תומכים ביכולת של התרופה לפעול כנגד גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים, במיוחד בשילוב עם מעכבי הבקרה החיסונית (checkpoint inhibitors). אנחנו מצפים להביא את הטיפול הזה לחולים הסובלים מגידולים סרטניים  שעד כה לא הגיבו לטיפול במעכבי בקרה חיסונית (מעכבי  PD-1  או PD-L1) ".

הניסוי הקליני הרב מרכזי שלב 1b (NCT03983954)  יגייס חולים עם גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים. החולים יטופלו בשילוב של Nap ו- דורבלומאב.

אודות STR

STR (Selective T Cell Redirection) זאת טכנולוגיה המנצלת את התגובה החיסונית האנטי בקטריאלית הטבעית של הגוף כדי להפעיל באופן סלקטיבי תאי T של מערכת החיסון כנגד הגידול הסרטני. לטכנולוגיה זו יתרונות ייחודיים בתחום של הפעלה של תאי ה- T כנגד גידולים סרטניים. התרופות שמפותחות על בסיס הטכנולוגיה הזאת גורמות להפעלה סלקטיבית של תאי T מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונות את תאי ה- T לתקוף ולהרוג את התאים הסרטניים.

אודות נאפטומומאב אסטאפנטוקס (naptumomab estafenatox)

נאפטומומאב אסטאפנטוקס (Nap) היא התרופה המובילה בטכנולוגית ה-STR של חברת נאוטקס. תרופה זאת נקשרת  לאנטיגן 5T4 שנמצא בגידולים רבים.

נאוטקס רכשה את הרישיון לפיתוח ושיווק של התרופה נאפטומומאב אסטאפנטוקס  מ-Active Biotech ב-2016. Active Biotech AB (publ) היא חברת ביוטק שמתמקדת במחלות עצבים ניווניות ודלקתיות ובסרטן. למידע נוסף, ניתן לבקר באתר  www.activebiotech.com.

אודות דורבלומאב (Durvalumab)

דורבלומאב (אימפינזי® ;  (IMFINZI® הוא נוגדן חד-שבטי הומני שנקשר ל-PD-L1 וחוסם את הקישור של PD-L1 עם PD-1 ו-CD80. נוגדן זה משחרר את העיכוב של התגובה החיסונית כנגד הגידול הסרטני.

אימפינזי מאושר לסרטן ריאות של תאים שאינם קטנים ((NSCLC שלב III שלא ניתן לניתוח ביותר מ-50 מדינות כולל ארה"ב, באיחוד האירופי וביפן על סמך הניסוי PACIFIC שלב 3. אימפינזי גם מאושר בעשר מדינות, כולל ארה"ב לחולים עם סרטן שלפוחית השתן מתקדם שטופלו בעבר.

כחלק מתוכנית פיתוח רחבה, אימפינזי גם נבדק כטיפול יחיד ובשילוב עם tremelimumab, נוגדן חד שבטי נגד CTLA-4, כטיפול לחולים עם NSCLC, סרטן ריאות של תאים שאינם קטנים, סרטן שלפוחית השתן, סרטן הראש והצוואר, סרטן הכבד, סרטן דרכי המרה וגידולים ממאירים מוצקים אחרים.

אודות נאוטקס (NeoTX)

NeoTX Therapeutics Ltd. היא חברת ביו-פארמה בשלב הקליני שעוסקת בפיתוח טיפולים פוטנציאליים מבטיחים בתחום האימונו- אונקולוגיה (www.NeoTX.com).

איש קשר למדיה:

Cait Williamson, Ph.D.

LifeSci Public Relations

(646) 751-4366

cait@lifescipublicrelations.com

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769